Aktualności

Dużo goli w pierwszej kolejce ekstraligi piłkarek nożnych

Piłkarki nożne ekstraligi mają za sobą pierwszą kolejkę sezonu 2020/2021.Trzeba przyznać, że inauguracja rozgrywek nie zawiodła. W sześciu spotkaniach zawodniczki zdobyły dwadzieścia dwie bramki, co daje średnią ponad trzy gole na mecz. Najwięcej, bo aż czternaście bramek padło w dwóch meczach pretendentów do tytułu – Czarnych Sosnowiec (8:0) i Górnika Łęczna (6:0).

Drużyna TME UKS SMS Łódź pokonała 2:0 AZS UJ Kraków, a gole zdobyły Anna Rędzia i Dominika Gąsieniec.

KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ:

2 bramki – Dżesika Jaszek, Weronika Zawistowska (Czarni Sosnowiec), Nikola Karczewska (Górnik Łęczna),
1 gol – Zofia Buszewska (GKS Katowice), Chiara Cecotti (Sportis KKP Bydgoszcz), Klaudia Fabova (Medyk Konin), Anna Rędzia, Dominika Gąsieniec (TME UKS SMS Łódź), Patrícia Hmírová, Ewelina Kamczyk, Maja Osińska  (Górnik Łęczna), Andrea Horvathova, Agnieszka Jędrzejewicz, Liliana Kostova, Wiktoria Kuciewicz, Stanislava Lišková (TS ROW Rybnik), Aleksandra Przelicka, Joanna Wróblewska (Śląsk Wrocław).

Published by Marcinek