Aktualności

TME UKS SMS podejmuje GKS Katowice

Przed piłkarkami nożnymi ekstraligi trzecia kolejka sezonu. W sobotę o godz. 16, TME UKS SMS Łódź podejmuje GKS Katowice, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Śląska drużyna,  jest na trzecim miejscu, na inaugurację zremisowała 1:1 w Koninie, tydzień później wygrała 3:0 z ROW Rybnik.  Drużyna trenera Marka Chojnackiego spisuje się jeszcze lepiej, bowiem ma na koncie dwa zwycięstwa.

Od czterech spotkań katowiczanki nie potrafią znaleźć sposobu na pokonanie  łódzkiej drużyny. W poprzednim sezonie w lidze górą były łodzianki, które ostatecznie wyprzedziły GKS w tabeli. To o tyle istotne, że obie drużyny oparte są na młodych i niezwykle utalentowanych piłkarkach. Chciałyby wreszcie wywalczyć medal. Początek sezonu jest świetny w wykonaniu obu drużyn. Obie niespodziewanie zajmują miejsce na podium.  W obu grają dwie najlepsze piłkarki młodego pokolenia w Polsce. Czy górą będzie Adriana Achcińska, która ma już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji, czy  Kinga Kozak, która mocno pracuje na pierwsze powołanie?

Published by Marcinek