Aktualności

Podsumowanie 8 kolejki Centralnej Ligi Juniorów

W ten weekend nasze Centralne Ligi Juniorów mierzyły się z Lechią Gdańsk MKS Polonią Warszawa i RTS Widzew Łódź.

CLJ u 18 – Lechia Gdańsk 2:1
Bramki: Woźnikiewicz i Ira

To, że goście znajdują się na ostatniej pozycji w tabeli nie oznaczało przecież że do Łodzi przyjadą na wycieczkę i po najmniejszy wymiar kary. Gospodarze tak jak na każdy inny mecz wyszli skoncentrowani i zmobilizowani. Lechia pokazała się z dobrej strony aczkolwiek musiała uznać wyższość naszej drużyny. Dzięki bramkom Woźnikiewicza i Iry na własnym terenie zdobywamy 3 punkty i umacniamy się w szczycie tabeli.

Drużyna aktualnie zajmuje 6 miejsce w tabeli z 13 punktami oraz bilansem bramkowym 15 strzelonych i 12 straconych goli

Skład:
Kłys – Florczak Domagała Drapiński Król- Paciorek Cetnarski Dela Kępisty- Ira Woźnikiewicz.
Na zmiany wchodzili:
Świątkowski Grądzki Kuna.

Pozostałe wyniki w VIII kolejce:

Górnik Zabrze Korona Kielce odwołany
Zagłębie Lubin Lech Poznań 2:2
Wisła Kraków Arka Gdynia 5:2
Hutnik Kraków Śląsk Wrocław 1:3
Legia Warszawa Gwarek Zabrze 0:0
Escola Varsovia Warszawa Jagiellonia Białystok 1:1
Pogoń Szczecin Cracovia odwołany
UKS SMS Łódź Lechia Gdańsk 2:1

 

CLJ U17 – MKS Polonia Warszawa 2:0
Bramki: Posacki, Łysiak

W pierwszym meczu nasza drużyna zremisowała na wyjeździe 1:1 z drużyną MKS Polonia Warszawa. Był to pierwszy mecz i nic nie wskazywalo na to że w drugiej połowie rozgrywek Polonia przyjedzie do Łodzi jako drużyna niepokonana od początku sezonu. Dwa remisy z nami oraz Legią, a pozostałe mecze na korzyść MKS-u. Z takim imponującym bilansem przyjechali na Milionową 12. Podopieczni trenera Mariusza Soleckiego spisali się bardzo dobrze wychodząc na prowadzenie już w 7 minucie meczu. Dobre dośrodkowanie kolegi z zespołu wykorzystał Posacki i wpakował piłkę do bramki zaskoczonego bramkarza Polonii. W 77 minucie rzut karny pewnie wykorzystał ulubieniec bursy Karol Łysiak i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie

Bramka na 1:0

bramka na 2:0

Drużyna aktualnie zajmuje 3 miejsce w tabeli z 16 punktami oraz bilansem bramkowym 13 strzelonych i 8 straconych goli. Do pierwszego miejsca traci zaledwie trzy oczka.

SKŁAD:
Chadała-Płocki, Letkiewicz. M, Posacki, Padyk- Wódz, Pietrzak, Zawierucha, Kołodenny-Łysiak, Jędrasik
Na zmiany wchodzili: Rolnik, Garnysz

Pozostałe mecze w VIII kolejce:

Escola Varsovia Warszawa Znicz Pruszków 1:2
GKS Bełchatów Ursus Warszawa 1:3
Legia Warszawa AP Jagiellonia Białystok 3:1
UKS SMS Łódź MKS Polonia Warszawa 2:0

 

RTS Widzew Łódź – CLJ U15 2:2
Bramki: Kaczmarek, Rusek

„Tylko” albo „aż” remis przywieźli zawodnicy trenera Tomasz Tomaszewskiego z wyjazdowego meczu. Jako pierwsi na prowadzenie wyszła nasza drużyna dzięki Kaczmarkowi. Gospodarze zdołali wyrównać, ale nie na długo bo szybko bramkę na 2:1 strzelił Rusek. Gospodarzom znów udało się doprowadzić do remisu. W międzyczasie gospodarze solidnie poobijali poprzeczkę naszej bramki. Na szczęście za to puntów nie przyznają i mogliśmy cieszyć się z punktu.

Nasza drużyna nadal zajmuje 6 miejsce z 8 punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 9 strzelonych i 13 straconych goli.  Do będącego w zasięgu 4 miejsca traci zaledwie dwa oczka.

Pozostałe wyniki w VIII kolejce:

Znicz Pruszków Escola Varsovia 2:4
AP Jagiellonia Białystok ZKS Olimpia Elbląg 4:0
RTS Widzew Łódź UKS SMS Łódź 2:2
MKS Polonia Warszawa Legia Warszawa 4:4

 

 

Published by Janusz Matusiak