Aktualności

Kobiecy futbol coraz popularniejszy

Wszyscy związani z kobiecym futbolem mogą być zadowoleni. Wiadomo już, że piłka nożna pań z każdym rokiem zyskuje na popularności.  Najlepszym przykładem jest oglądalność pierwszego meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń między GKS Górnikiem Łęczna i Paris Saint-Germain.  Średnia oglądalność  tego spotkania na antenie TVP Sport wyniosła 185 tysięcy widzów, a w najlepszym momencie pojedynek  Champions Legue oglądało  aż 385 tysięcy telewidzów!
Warto podkreślić, że podobna liczba widzów ogląda spotkania męskiej ekstraklasy w stacji Canal+.

Jest jeszcze jednak nad czym pracować. Warto w tym miejscu  przypomnieć, że ubiegłoroczny półfinał mistrzostw świata kobiet w piłkę nożną pomiędzy Anglią i Stanami Zjednoczonymi przyciągnął przed telewizory rekordową liczbę 11,7 miliona Brytyjczyków, stając się najchętniej oglądanym programem 2019 roku. Z dumą o tym informowała telewizja BBC.

Published by Marcinek