Aktualności

Zimowa transferowa ofensywa w ekstralidze

Od 1 lutego otwarte jest okno transferowe.  Kluby szczebla centralnego, czyli Ekstraligi, I ligi i II ligi kobiet transferów będą mogły dokonywać do 1 marca, Widać, że niektórzy prezesi ekstraligowych drużyn ruszyli na łowy.
Spektakularnego wzmocnienia dokonał  AP Lotos Gdańsk, pozyskując powracającą do kraju  Aleksandrę Rompę. Priscilla Hagan, napastniczka pochodząca z Ghany zamieniła po pół roku TS ROW Rybnik na AP Lotos Gdańsk.

Medyka Konin puściła Nikol Kaletka, która po trzech latach ponownie zagra w Czarnych Sosnowiec. Natomiast do drużyny z Wielkopolski dołączyła Androniki Michalopoulou. To 22 letnia Greczynka, która ostatnie 4 lata reprezentowała barwy Agia Paraskevi FC, grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Grecji. Zawodniczką Medyka została też Alicja Tamburro, 26 letnia  Kanadyjka z włoskim paszportem. Przez 3 ostatnie lata grała w Pickering FC w Kanadzie.  W zespole z Konina grać będzie również Heather Seybert. Ma 24 lata, pochodzi z Kalifornii, wcześniej grała w austriackiej Bundeslidze w SK Sturm Graz. Jej pozycja to ofensywny pomocnik. Z Medykiem podpisał kontrakt na półtora roku.

Młodzieżowa reprezentantka kraju Wiktoria Kiszkis została wypożyczona do końca sezonu z angielskiego West Ham United do Śląska Wrocław. Katarzyna Romus, została zawodniczką TS ROW Rybnik. Sportis KKP Bydgoszcz ściągnął natomiast po jednej zawodniczce z Serbii i… Izraela.

Published by Marcinek