Aktualności

Uczcili setną rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

W stulecie urodzin legendarnego trenera Kazimierza Górskiego, dyrekcja, pracownicy i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi oraz prezesi, trenerzy i sportowcy klubów UKS SMS i AKS SMS, złożyli wieniec pod znajdującą się na terenie szkoły tablicą upamiętniającą szkoleniowca.

Pod wodzą Kazimierza Górskiego, reprezentacja Polski w piłce nożnej odniosła pierwsze duże sukcesy na arenie międzynarodowej: mistrzostwo igrzysk olimpijskich w 1972 roku, trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku i wicemistrzostwo igrzysk olimpijskich w 1976 roku.

Szkoleniowiec odegrał znaczącą rolę w rozwoju łódzkiej SMS, m.in. często ją odwiedzając. W 2001 roku, na pięć lat przed śmiercią, wyraził zgodę na objęcie jej patronatem honorowym i tytularnym, stąd nazwa Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.

Published by Marcinek