Aktualności

Słynne polskie kluby utworzyły piłkarskie sekcje kobiet

Wątpliwości nie ma już żadnych. Kobieca piłka nożna zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Kobiecy futbol prze do przodu niczym walec. Świadczą o tym żeńskie drużyny powoływane do życia przez znane polskie marki. Właśnie Wisła Kraków zgłosiła swój zespół do rozgrywek V ligi. Tym samym słynny krakowski klub utworzył oficjalnie swoją seniorską drużynę piłkarską kobiet, która będzie rozgrywała swoje ligowe mecze przy ulicy Reymonta w Krakowie.  Trenerem piłkarek Wisły Kraków został Andrzej Żądło.  Aktualnie najwyżej grającym klubem kobiecym z Małopolski jest AZS UJ Kraków rywalizujący w ekstralidze.
Żeńską sekcję utworzyła też Polonia Warszawa. Drużyna zagra w IV lidze, a zatem będą derby stolicy  z Legią. Trenerem debiutanta z Warszawy został Jacek Sękowski.

Także w w Bruk-Bet Termalice Nieciecza (męska ekstraklasa) rozpoczęła właśnie działalność drużyna dziewczynek. Na początku sierpnia rozpoczęły się pierwsza drużyny kobieca w historii  tego klubu. Na początek trenują dziewczynki z roczników od 2015 do 2011.

Published by Marcinek