Aktualności

Ekstraliga. Kto zdobył w tym sezonie najwięcej bramek?

Piłkarki nożne ekstraligi rozegrały sześć kolejek mistrzowskich. Na czele najskuteczniejszych strzelczyń jest Martyna Wiankowska, która w sobotę w spotkaniu z TME SMS Łódź zdobyła wyrównującego gola dla Czarnych Sosnowiec. Zawodniczka drużyny mistrza Polski strzeliła w tym sezonie siedem goli.
Czołówka strzelczyń:

6 goli – Macleans Chinonyerem (Górnik Łęczna), Anna Gawrońska (Medyk Konin),
4 gole – Dominika Dereń (Górnik Łęczna), Klaudia Lefeld (Górnik Łęczna), Karolina Majda (KKP Bydgoszcz),
3 gole – Klaudia Adamek (Rekord Bielsko-Biała), Klaudia Fabova (Medyk Konin), Gabriela Grzybowska (UKS SMS Łódź), Klaudia Jedlińska (UKS SMS Łódź), Nikol Kaletka (Czarni Sosnowiec), Dominika Kopińska (UKS SMS Łódź), Klaudia Maciążka (GKS Katowice), Aleksandra Stasiak (KKP Bydgoszcz), Marcjanna Zawadzka (Górnik Łęczna),

Bramki dla TME SMS zdobywały także: Katarzyna Konat, Anna Rędzia po 2 , oraz Paulina Filipczak, Nadia Krezyman po 1.

Published by Marcinek