Aktualności

UKS SMS Łódź wśród najlepszych akademii piłkarskich w Polsce wg SSM

UKS SMS Łódź po raz kolejny został wyróżniony w rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego w piłce nożnej mężczyzn. W 2021 roku nasz klub uplasował się na 2. miejscu wśród wszystkich akademii piłkarskich w Polsce, ustępując jedynie akademii Lecha Poznań.

Jest to olbrzymie wyróżnienie, ponieważ w pierwszej dziesiątce jesteśmy jedynym klubem, którego drużyna seniorów nie występuje w Ekstraklasie.

Bezkonkurencyjne za to okazały się zawodniczki UKS SMS Łódź, które w kategorii Piłka Nożna Kobiet zajęły 1 miejsce.

System Sportu Młodzieżowego to spójny i jednolity dla wszystkich dyscyplin system klasyfikacji polskiego sportu młodzieżowego. Uwzględnia wyniki z głównych imprez (zwykle Mistrzostwa Polski) dla 4 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec. Udostępnione wyniki dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin.

Pełny ranking klubów: https://ssm.insp.waw.pl/klasyfikacja-klubow

Published by Janusz Matusiak