MP U-17. Piłkarki nożne UKS SMS dotarły do ćwierćfinału

W Żorach rozgrywany był 10. turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski kategorii U-17 piłkarek n0żnych.
Drużyna UKS SMS Łódź wywalczyła awans do fazy pucharowej, ale w ćwierćfinałowym spotkaniu uległa 0:4 BTS Rekordowi Bielsko-Biała i odpadła z turnieju.

Skład łódzkiej drużyny:

• Gabriela Fesinger
  • Julia Wroniarska
  • Olga Wieremiejczyk
  • Emilia Warelis
  • Kludia Maciejko
  • Oliwia Bałdyga
  • Zuzanna Bartha
  • Agnieszka Pach
  • Amelia Majtczak
  • Paulina Żegota
  • Sandra Kowalska
  • Oliwia Druch
  • Maja Walczak
  • Patrycja Banach

Łodzianki w fazie grupowej pokonały ubiegłorocznego mistrza Wierzbowiankę Wierzbno 3:2 po dwóch bramkach Emilii Warelis oraz jednej Sandry Kowalskiej. MVP tego spotkania organizatorzy wybrali Emilię Warelis.
W kolejnym meczu przegrały 2:4 z SWD Wodzisław Śląski, bramki zdobyły Julia Wroniarska oraz Oliwia Bałdyga.
W ostatnim spotkaniu grupowym UKS SMS pokonał Unię Opole  5:0 i z drugiego miejsca awansował do następnego etapu mistrzostw. MVP tego spotkanie została wybrana bramkarka Patrycja Banach,  a bramki  strzelały: Emilia Warelis, Julia Wroniarska, Oliwia Bałdyga, Amelia Majtczak i Klaudia Maciejko.