Aktualności

FIFA poinformowała rekordzie mistrzostw świata

20 lipca rozpoczną się mistrzostwa świata piłkarek nożnych. Turniej rozegrany zostanie w Australii i Nowej Zelandii, a do tej pory sprzedano ponad milion biletów – 1 032 884. Jak poinformowała FIFA, to rekordowa liczba w historii tej imprezy.

Mecz otwarcia odbędzie się w Auckland w Nowej Zelandii – wówczas współgospodarz zmierzy się z Norwegią na Eden Park na trybunach którego może zasiąść 50 tys. widzów. W tym samym dniu, ale nieco później, w Sydney na Stadium Australia, drugi z gospodarzy zmierzy się z Irlandią.

W Sydney, na obiekcie mogącym pomieścić 83 500 fanów, zaplanowano także 20 sierpnia mecz finałowy dziewiątej edycji MŚ.

Po raz pierwszy w historii w MŚ kobiet wezmą udział 32 drużyny. Tytułu bronią Amerykanki, które w 2019 r. w finale w Lyonie pokonały Holenderki 2:0.

Published by Marcinek