Aktualności

Drużyna B1 bez awansu do CLJ. Biało-niebiescy na 3 miejscu.

Drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Perlińskiego nie udało się awansować do baraży o Centralną Ligę Juniora U17. Zawodnicy Juniora Młodszego kończą zmagania na 3 miejscu w ligowej tabeli, ustępując tym samym ŁKS Łódź i zwycięzcy Ligi Wojewódzkiej – drużynie Widzewa Łódź.

„Niestety nie udało nam się zrealizować celu sportowego, jakim był awans do baraży CLJ U17. Na dokładną analizę przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz jest jasne, że na brak awansu wpływ miało wiele czynników. Do kluczowych można zaliczyć kontuzje kilku podstawowych zawodników, którzy w dużej mierze odpowiadali za naszą siłę ofensywną. Nie punktowaliśmy również zbyt dobrze w bezpośrednich pojedynkach z drużynami ŁKS i Widzew” – podsumowuje trener Perliński.

Jednak brak awansu nie oznacza zupełnie stracony sezon:

„Uważam, że pomimo braku pierwszego miejsca w lidze, rozwinęliśmy się zarówno jako drużyna, jak też indywidualnie. Wielu zawodników zaliczyło bardzo duży progres na przestrzeni ostatnich miesięcy i z pewnością może to być powód do zadowolenia i motywacja do dalszej pracy w kolejnym sezonie.” – dodaje trener Perliński.

Na naszych zawodników czeka już w nowym sezonie kategoria juniora starszego, ale nie tylko. Większość biało-niebieskich będzie również łapała doświadczenie w rozgrywkach seniorskich. Początek przygotowań do kolejnego sezonu zaplanowano na 23. lipca.

Published by Janusz Matusiak