Reprezentantki zmieniają kluby

Co najmniej dziesięć z dwudziestu trzech zawodniczek powołanych na mecze reprezentacji Polski piłkarek nożnych z Austrią oraz Islandią tego lata zmieniło bądź zmieni kluby.
Najlepsza strzelczyni w historii reprezentacji Polski po dziewięciu latach opuściła  Bundesligę. Ewa Pajor przeniosła siŁ z VfL Wolfsburg do FC Barcelona.
Dominika Grabowska przeszła z francuskiego FC Fleury 91 do TSG 1899 Hoffenheim,

Z kolei Nikola Karczewska. 24-letnia napastniczka w trwającym okresie transferowym także zmieniła Bayer Leverkusen, i dołączyła do Małgorzaty Mesjasz w AC Milan.

Sylwia Matysik, 27-letnia obrończyni, opuściła Leverkusen i po czterech latach przeniosła się do sąsiedniej Kolonii, gdzie będzie występowała w 1. FC Köln m.in. z Martyną Wiankowską oraz Adrianą Achcińską.

Kingi Szemik trafiła do West Hamu United. Grająca dotąd w Stade Reims
Nadia Krezyman. Trzykrotna reprezentantka Polski kilka dni temu zamieniła TMS SMS Łódź na Dijon FCO

Z kolei Oliwia Woś, wychowana Niemczech zawodniczka, zamieniła FC Zürich na FC Basel,