Aktualności

Piłkarki w Ekstralidze

2016.05.14 LODZ STADION SMS MECZ PILKA NOZNA KOBIET 1 LIGA UKS SMS LODZ vs MUKS PRAGA WARSZAWA N/Z DRUZYNA KOBIET SMS LODZ AWANS RADOSC FOTO: ARTUR KRASZEWSKI APPA

Po zwycięstwie nad Pragą Warszawa 1:0, piłkarki SMS awansowały do Ekstraligi, najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim kobiecym futbolu. Na dwie kolejki przed końcem mają dziewięć punktów przewagi nad Pragą.

SMS – Praga Warszawa 1:0 (Dudek 8)

SMS: Danuta Paturaj – Olga Zubczyk, Celina Chmal, Kinga Kurek, Kinga Molenda – Maja Osińska (67, Monika Walak), Paulina Piątkowska, Marzena Salamon, Martyna Wiankowska – Weronika Zasowska (77, Daria Kurzawa, 89 Aleksandra Grajko), Linda Dudek oraz Michalina Kowalska, Martyna Makowska, Klaudia Jedlińska, Marta Ozimek, Paulina Sanocka, Kinga Łodej, Martyna Nowakowska i Marta Nastaga. Trenerzy: Marek Chojnacki, Adrian Sokołowski, Rafał Spychalski i Marzena Salamon (jesienią pracował także z zespołem Łukasz Królak). Przygotowanie motoryczne: Piotr Stępień. Fizjoterapeuci: Michał Adamczyk, Michał Mikołajczyk i wcześniej Kamila Kurek. Kierownik zespołu: Aleksandra Wykurz.

To pierwszy w sportowej historii Łodzi awans do Ekstraligi piłki nożnej kobiet.

W najbliższą sobotę SMS zagra w Górznie, zakończy rozgrywki 28 maja na własnym stadionie z Medykiem II Konin. Ekstraliga startuje na początku sierpnia. To już inna półka, zamiast 18 meczów, jak w I lidze, piłkarki SMS rozegrają 27 spotkań, jeżeli obecny format rozgrywek Ekstraligi zostanie zachowany (12 drużyn, runda jesienna i wiosenna, następnie podział na grupę mistrzowską i spadkową). Do tego dochodzą spotkania Pucharu Polski, w którym w tym sezonie zespół SMS doszedł aż do półfinału.

Fot. Artur Kraszewski/APPA

 

Published by Jarosław Kudaj