Aktualności

Juniorki młodsze ze złotem mistrzostw Polski

Mistrzynie

Finał piłkarskich mistrzostw Polski juniorek młodszych we Włocławku: SMS – Medyk Konin 0:0, karne 3-1 (Filipczak, Glinka II, Prusińska; Samiec obroniła dwie jedenastki)

SMS: Magda Samiec – Maja Prusińska, Klaudia Krukowska, Marika Cander, Ania Bergier – Angelika Kołodziejek/kapitan, Natalia Marczak, Alicja Sokołowska, Katarzyna Kałużna (Gabriela Grzybowska) – Paulina Filipczak, Klaudia Jedlińska (Agnieszka Glinka). Ponadto: Emilia Terka – Alicja Glinka, Kinga Podżunas – Ewelina Piórkowska, Daria Groberek. Trener Adrian Sokołowski, przygotowanie motoryczne Piotr Stępień, masażysta Michał Mikołajczyk

Paulina Filipczak została wybrana na najlepszą piłkarkę turnieju.

Wyniki w grupie: z Resovią Rzeszów 4:1 (Kałużna 2, Jedlińska, Marczak), ze Sztormem Gdańsk 6:0 (Krukowska i Jedlińska po 2, Filipczak, Kałużna) i z Pragą Warszawa 4:1 (Filipczak 2, Kołodziejek i samobój)

Na co dzień juniorki młodsze SMS grają w wojewódzkich rozgrywkach ligowych piłkarzy, gdzie z powodzeniem rywalizują z chłopakami (m.in. były mistrzami jesieni). Do reprezentacji Polski U-17 powoływane są Klaudia Jedlińska i Paulina Filipczak, a w kręgu zainteresowań są Angelika Kołodziejek i Natalia Marczak natomiast do U-15 Alicja Sokołowska i Gabriela Grzybowska.

Published by Jarosław Kudaj