Aktualności

Miliony euro dla najlepszych

Wybitni sportowcy zarabiają coraz więcej. Dobitnie o tym świadczą informacje mówiące o ich przychodach w minionym roku. Aż 88 milionów dolarów zarobił w ostatnich dwunastu miesiącach Cristiano Ronaldo. To najlepiej opłacany sportowiec na świecie. Większą część tej kwoty stanowią pieniądze wypłacane piłkarzowi przez Real Madryt, który z tytułu pensji i premii przelał na jego konto aż 53,3 miliona dolarów. Pozostała część kwoty pochodzi od partnerów reklamowych Ronaldo. Na liście jego sponsorów są takie marki jak Herbalife, Tag Heuer, czy Nike.
Drugie miejsce na liście finansowych krezusów zajął Lionel Messi (81,4 mln dolarów), a trzecie koszykarz NBA LeBron James (77,2 mln dolarów).
W sumie w pierwszej dziesiątce jest po dwóch piłkarzy, golfistów, tenisistów i trzech koszykarzy i jeden przedstawiciel futbolu amerykańskiego Cam Newton.

Published by Sizzzar