Aktualności

OSTRÓDA CUP 11 latków

W dniach 9-11.06.2017 odbył się w Ostródzie międzynarodowy turniej piłki nożnej U-11 OSTRÓDA CUP. Jedną z drużyn zaproszonych do udziału w imprezie był UKS SMS. Łodzianie zagrali w składzie: Jan Benedyczak, Adrian Błaszczyk, Mateusz Bujacz, Szymon Kosma, Igor Ladorudzki, Kacper Nowacki, Bartosz Ochodzki, Alan Ostrowski, Jakub Pawlik, Jakub Płuciennik, Maciej Rdzany, Oliwier Rozpara, Arkadiusz Sieroń, Patryk Walczak; trenerzy: I trener: Tomasz Tomaszewski, II trener: Mariusz Rdzany

W turnieju wzięło udział 16 zaproszonych najlepszych akademii piłkarskich z Polski i Europy: Liverpool F.C., West Bromwich Albion, Feyenoord Rotterdam, St. Kevin`s Boys, Karpaty Lwów, Arka Gdynia, Drukarz Warszawa, FC Wrocław Academy, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Juventus Academy Toruń, Sokół Ostróda, UKS SMS Łódź, Wisła Płock, Stomil Olsztyn, Akademia Piłkarska Ostróda.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Rozgrywki były podzielone na trzy etapy. Pierwszego dnia losowanie do grup o „rozstawienie” przeprowadził były piłkarz reprezentacji Polski, menadżer Roberta Lewandowskiego, Cezary Kucharski. Nasza drużyna trafiła do Grupy D (nazwanej przez organizatorów „grupą śmierci”) wraz z Liverpool F.C., Legia Warszawa i Drukarzem Warszawa.

W pierwszym meczu pokonaliśmy Legię Warszawa 1:0 (bramka: Płuciennik), następnie przegraliśmy mimo bardzo dobrej gry dwa mecze; 0:3 z Liverpoolem i 0:2 z Drukarzem i do eliminacji byliśmy rozstawieni z trzeciej pozycji.

Trafiamy do grupy B: Karpaty Lwów, FC Wrocław Academy, SMS Łódź, Akademia Piłkarska Ostróda. Wygrywamy w grupie wszystkie mecze; kolejno: 1-0 z Ostróda (bramka: Płuciennik), 3-2 z Karpatami (bramki: Sieroń, Ladorudzki, Pawlik) i 2-0 z Wrocławiem (bramki: Płuciennik, samobójcza). Awansujemy do Ligii Mistrzów z kompletem punktów jako jedna z 3 Polskich drużyn.

Grupa A – Feyenoord Rotterdam, St. Kevin’s Boys, Karpaty Lwów, Wisła Płock

Grupa B – SMS Łódź, Liverpool F.C., West Bromwich Albion, Drukarz Warszawa

Pierwszy mecz z West Bromwich, mimo prowadzenia na początku pojedynku, przegrywamy 1-4 (bramka: Benedyczak), potem z Liverpoolem 1-7 (bramka: Płuciennik) i 0-3 z Drukarzem.

W meczach o miejsca przegraliśmy 0-3 z Płockiem i 0-2 z Karpatami.

Pewnym usprawiedliwieniem dla drużyny może być to, że po przyjeździe na miejsce jeden nasz zawodnik zachorował i nie mógł wystąpić na boisku, a drugi już drugiego dnia rywalizacji doznał kontuzji w meczu z West Bormwich (przy stanie 1-0 dla nas).

Końcowa tabela turnieju OSTRÓDA CUP 2017 U11

LIGA MISTRZÓW

 1. Feyenoord Rotterdam
 2. St.Kevin`s Boys
 3. West Bromwich Albion
 4. Liverpool F.C.
 5. Drukarz Warszawa
 6. Wisła Płock
 7. Karpaty Lwów
 8. UKS SMS Łódź

LIGA EUROPY

 1. Legia Warszawa
 2. Arka Gdynia
 3. Akademia Piłkarska Ostróda
 4. Juventus Academy Toruń
 5. FC Wrocław Academy
 6. Jagiellonia Białystok
 7. Sokół Ostróda
 8. Stomil Olsztyn

Jeżeli chodzi o występ naszej drużyny,- to należy go ocenić pozytywnie. Zarówno organizacja gry jak i zaangażowanie zawodników i ich umiejętności bardzo dobrze rokują na przyszłość. Wszystko wskazuje an to, że możemy być spokojni o rozwój tej drużyny.

Published by Janusz Matusiak