Aktualności

Jesienią czternaście kolejek w ekstralidze piłkarek

Już tylko niecały miesiąc pozostał do startu ekstraligi piłkarek nożnych. Pierwsza kolejka została wyznaczona na weekend 5-6 sierpnia. UKS SMS rozpocznie sezon spotkaniem na własnym boisku. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego podejmą  Górnika Łęczna. Jak podaje jedna ze stron internetowych zajmujących się kobiecym futbolem będzie to już 39. sezon najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce. Beniaminkami i jednocześnie debiutantami na tym poziomie rozgrywkowym są Sportowa Czwórka Radom i Unifreeze Górzno.

Nic  nie zmienia się w systemie rywalizacji. Po rozegraniu 22 kolejek sezonu zasadniczego liga zostanie podzielona na dwie grupy po sześć zespołów – mistrzowską i spadkową – w których drużyny rozegrają po pięć dodatkowych spotkań. Na jesień zostało zaplanowanych czternaście kolejek  mistrzowskich. Rywalizacja zakończy się 18 listopada. Druga część sezonu rozpocznie się 10 marca.

Published by Marcinek