Aktualności

Puchar Polski Kobiet dla UKS SMS

Finałowy pojedynek piłkarskiego Pucharu Polski Kobiet na szczeblu wojewódzkim, w którym zmierzyła się  drugoligowa Pogoń  Zduńska Wola i pierwszoligowy UKS SMS, był bardzo emocjonujący. Łodzianki, które wygrały 4:0, prowadziły do przerwy 1:0 po bramce Pauliny Filipczak. Zawodniczki  Pogoni
nie zamierzały rezygnować z wywalczenia korzystnego wyniku,  szczególnie, że walczyły na własnym boisku. Rywalki umiejętnie przeprowadzały ataki na bramkę gości, brakowało im jednak dokładności. Po zmianie stron Paulina Filipczak wykorzystała błąd obrończyni i UKS SMS prowadził już 2:0. Od tego momentu zespół z Łodzi kontrolował grę, czego efektem były strzelone kolejne dwie bramki. na listę strzelców wpisały się: Natalia Zaniewska  i Gabrysia Steczkowska. Puchar za
zwycięstwo, ufundowany przez Prezesa ŁZPN Pana Adama Kaźmierczaka, został
w Łodzi. Zawodniczki otrzymały okolicznościowe medale
ufundowane przez działaczy Pogoni Zduńska Wola, które wręczył Prezes
Klubu Pan Jarosław Szewczyk. Zwycięzca awansował na szczebel
ogólnokrajowy, gdzie przyjdzie zmierzyć się z piłkarkami klubu GKS
Katowice, które w chwili obecnej prowadzą w rozgrywkach pierwszej ligi.

Published by Janusz Matusiak