Aktualności

Piotr Nowak: Jestem pod dużym wrażeniem kobiecej piłki

Bardzo ciekawie o piłce nożnej kobiet wypowiada się  Piotr Nowak. W jednym z wywiadów trener prowadzący obecnie Lechię Gdańsk, a wcześniej przez wiele lat pracujący w Stanach Zjednoczonych, powiedział: –  Bez kurtuazji, jestem pod dużym wrażeniem naszych reprezentantek. Potrafią grać w piłkę, umieją grać na jeden, dwa kontakty, dużo widzą, czytają grę. Cieszę się, że mogłem obserwować treningi reprezentacji Polski. W USA prowadziłem akademię dla dziewczynek w wieku od 10 do 15 lat. Miałem więc okazję pracować z tymi najmłodszymi adeptkami futbolu. Zawsze powtarzałem, że jestem pod dużym wrażeniem kobiecej piłki.Wiadomo, że męski futbol jest bardziej dynamiczny, ale z przyjemnością patrzy się na boiskowe zagrania pań, w które wkładają mnóstwo pracy.. Kobiecy soccer ma coś w sobie, co nie tylko przyciągnie tłumy na stadiony, ale również da młodym dziewczynom szansę rozwoju intelektualnego, bo wykształcenie jest bardzo ważne. Dlatego topowe uniwersytety w Stanach zaczęły oferować piłkarkom stypendia. Także federacja wyszła naprzeciw oczekiwaniom.
W Polsce za rozwój tej dyscypliny odpowiedzialny jest nie tylko Polski Związek Piłki Nożnej, ale też Ministerstwo Sportu. My w kraju chyba nie wierzymy w to, że piłka kobieca może przyciągać. Musimy stworzyć jakiś system. Sukcesy Amerykanek nie biorą się z niczego.Warto to naśladować.

Published by Marcinek