Aktualności

Akademiczki z Krakowa pokonane

W spotkaniu ósmej kolejki ekstraligi piłkarek nożnych drużyna UKS SMS Łódź pokonała na własnym boisku AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków 1:0. Gola dla naszej drużyny zdobyła Kasandra Parczewska (34). To czwarte ligowe zwycięstwo podopiecznych trenera Marka Chojnackiego. Łodzianki zagrały dobry mecz, ale musiały się solidnie napracować na zwycięstwo.
SMS: Szulc; Zubchyk, Zdunek, Kovtun, Konat (14, Dragunowicz); Salamon (65, Osińska), Walak, Parczewska; Jedlińska (60, Kurzawa), Wiankowska, Molenda (7,8 Wesołowska).
W naszej drużynie zabrakło Nikoli Karczewskiej, Celiny Chmal i Danuty Paturaj, które leczą urazy.
– To był trudny mecz dla naszej drużyny – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. – Trzeba przyznać, że rywalki nie zamierzały ułatwiać nam zadania i wysoko zawiesiły poprzeczkę. Cieszy, że dziewczyny podjęły twardą walkę, z której wyszły zwycięsko. Drużyna wywalczyła bardzo cenne trzy punkty i to jest najważniejsze. Gratulacja dla zawodniczek i trenera.

Published by Marcinek