Aktualności

Piłka nożna i F16

Dziś broniący tytułu mistrza Polski U-16, zespół piłkarek UKS SMS, pod wodzą trenerów Adriana Sokołowskiego i Katarzyny Konat trenował w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Stacjonują tam piloci i samoloty F-16. To najnowocześniejsze maszyny polskiej armii.

Piłkarki, dzięki uprzejmości dowódcy bazy pplk Roberta Gurzedy, szefa sztabu pplk Krzysztofa Biena (który jest także prezesem klubu Korab Łask) oraz sprawującego pieczę nad ekipą mł. chor. Wiesława Siębora (także trener z licencją UEFA A) miały trening na boisku, zajęcia fitness z Martą Michalską, naukę samoobrony z wielokrotnym mistrzem MMA polskiej armii Dominikiem Chmielem i odnowę w basenie.

Po treningu dziewczyny obejrzały samoloty szkoleniowe Iskra oraz bojowe: Mig-21, Mig-23, Su-22 oraz oczywiście F-16, sporo też się o nich dowiedziały. Było super, w planie są więc kolejne wizyty.

Published by Sizzzar