Aktualności

Łodzianki nie dały rady mistrzowi Polski

W spotkaniu siedemnastej kolejki ekstraligi piłkarek nożnych mistrz Polski, Medyk Konin, pokonał 5:0 UKS SMS Łódź. Bramki: Anna Gawrońska 46, Nikol Kaletka 53, Natalia Chudzik 71, Sandra Sałata 90, Nicole Zając 90.

W 40 minucie czerwoną kartkę ujrzała Zubchyk, za faul tuż przed polem karnym na Gawrońskiej.

SMS: Paturaj – Kurzawa, Zdunek, Zubchyk, Molenda – Kołodziejek (46, Wesołowska), Walak, Parczewska, Kharlanava (71 Osińska), Wiankowska –  Karczewska.

Niespodzianki nie było, bo obydwa kluby mają zupełnie inne możliwości organizacyjne. Świadczą o tym wyniki poprzednich konfrontac7ji. Bilans dotychczasowych spotkań rozegranych na najwyższym szczeblu rozgrywkowym przemawiał zdecydowanie za Medykiem. Każde starcie kończyło się wygraną Medyka. Jesienią koninianki wygrały w Łodzi 3:0, po golach Liliany Kostowej, Patrycji Balcerzak i Anny Gawrońskiej.

Published by Marcinek