Aktualności

Na stole baranek, a w koszyczku pełno barwnych pisanek

Zbliża się wielkanocny czas, co widać i czuć już w większości naszych szkolnych klas. Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami, a więc nikt już nikogo na korytarzach nie gani. Słychać tylko miłe i życzliwe słowa, życzenia radości, aby te całe święta płynęły w samej wesołości!
Aby Wielkanoc w tym właśnie roku,
nadeszła z dużym sukcesem u Waszego boku.
Już widzę na stole święcone, tuż obok baranek, a w koszyczku pełno barwnych pisanek. Jakby tego było mało, skacze zając po lesie, bo życzenia wielkiej szczęśliwości Wam wszystkim  niesie.  Zatem moc prezentów od zajączka, co koszyczek ściska w rączkach.
Widać także, jakże znamienne w polskim krajobrazie,
budzące się do życia wiosenne bazie.
Moi Drodzy, wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy.
Szwedzi pozdrawiają się słowami Glad Pask – Wesołej Wielkanocy, Włosi kosztują Colomby – wielkanocnej babki z migdałami, we Francji dzieci szukają w ogrodzie czekoladowych dzwonków i kurczaków, Brytyjczycy uczestniczą w wyścigu turlania jajek. A w dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie.
Życzę zatem pogody, słońca, radości,
w świąteczną niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody
– bo to dla Waszego zdrowia i urody.
Dużo szczęścia i radości
w jasnej duszy i niech to skutecznie
wszystkie żale zgłuszy!
Aby żyło się Wam zdrowo,
prywatnie i zawodowo.

Z serdecznymi życzeniami
Janusz Matusiak, prezes UKS SMS

Published by Marcinek