Aktualności

Polska przegrała ze Szkocją 0:3

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała 0:3 (0:0) na wyjeździe ze Szkocją w meczu grupy 2 eliminacji do mistrzostw świata. Polski kończył mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartkę ujrzała Paulina Dudek (76 minuta,  za drugą żółtą). W 55 minucie Ewa Pajor nie wykorzystała rzutu karnego, Lee Alexander obroniła. Mecz w podstawowym składzie rozpoczęła Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź).

Kolejny mecz Polki rozegrają 12 czerwca u siebie, a ich rywalkami ponownie będą Szkotki. Szanse biało-czerwonych na awans do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w 2019 roku we Francji spadły do minimum. Nasza drużyna zajmuje trzecie miejsce w grupie (7 punktów). Liderkami pozostają Szwajcarki – 15 oczek.
1:0 – Zoe Ness 79, 2:0 – Claire Emslie 87, 3:0 – Erin Cuthbert 90

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Aleksandra Sikora, Dagmara Grad (80, Patrycja Balcerzak), Agata Guściora, Paulina Dudek – Ewelina Kamczyk, Jolanta Siwińska, 17. Katarzyna Daleszczyk, Martyna Wiankowska (73, Agnieszka Jędrzejewicz) – Ewa Pajor, Agnieszka Winczo.

 

Published by Marcinek