Aktualności

Młode piłkarki meldują się w stolicy

Wielkim sukcesem klubu UKS SMS Łódź zakończyły się eliminacje wojewódzkie w turnieju z podwórka na stadion o puchar Tymbarku. W XVIII edycji zmagań UKS wystawił 2 drużyny żeńskie w kategoriach U-12 oraz U-10, które zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych awansowały do etapu ogólnopolskiego gdzie w dniach 29.04 – 02.05 bieżącego roku będą rywalizować z pozostałymi zwycięzcami innych województw.

Jako pierwsze rywalizację wojewódzką rozpoczęły dziewczynki z roczników 2006-2007 (kategoria U12), które niczym pędzący pociąg rozkręcały się z każdym meczem pokazując, że w tym turnieju są nie do zatrzymania. W grupie H trafiły na następujących rywali: UMKS Ostrowia Ostrówek, SP Wiaderno i SP Głuchów następnie w ćwierćfinale pokonały zespół SP Dalików, w półfinale SMS Opoczno a finał to już popis naszych dziewczynek, które nie dały szans dziewczynom z SP Nowe Zduny wygrywając aż 19 – 1. Dodatkowo najlepszą zawodniczką turnieju wybrano piłkarkę z UKS SMS Łódź Klaudię Kiełczewską. Poniżej wyniki wszystkich meczów oraz strzelcy bramek.

Faza grupowa:

  1. UMKS Ostrowia Ostrówek 1 – 4 UKS SMS Łódź (po 2 bramki Sikora Inez i Sikorska Natalia)
  2. UKS SMS Łódź 16 – 0 SP Wiaderno (po 3 bramki Kowalska Sandra, Sikora Inez, Majtczak Amelia, po 2 bramki Kiełczewska Klaudia, Głuszek Natalia, po 1 bramce Maślak Nikola, Malczewska Wiktoria, Sikorska Natalia)
  3. UKS SMS Łódź 11 – 0 SP Głuchów (4 bramki Sikora Inez, po 2 bramki Sikorska Natalia, Łuczak Julia, Kiełczewska Klaudia, 1 bramkę Głuszek Natalia)

Mecz ćwierćfinałowy:
UKS SMS Łódź 13 – 0 SP Dalików (5 bramek Kiełczewska Klaudia, po 2 bramki Sikora Inez, Sikorska Natalia, Głuszek Natalia, po 1 bramce Malczewska Wiktoria, Łuczak Julia)

Mecz półfinałowy:
UKS SMS Łódź 8 – 0 SMS Opoczno (3 bramki Malczewska Wiktoria, po 1 bramce Majtczak Amelia, Sikora Inez, Sikorska Natalia, Maślak Nikola, Kowalska Sandra)

Mecz finałowy:
SP Nowe Zduny 1 – 19 UKS SMS Łódź (5 bramek Kiełczewska Klaudia, po 3 bramki Kowalska Sandra, Malczewska Wiktoria, po 2 bramki Sikorska Natalia, Sikora Inez, po 1 bramce Łuczak Julia, Głuszek Natalia, Majtczak Amelia, Maślak Nikola)

Zespół UKS SMS Łódź w kategorii U12 wystąpił w następującym składzie: Kutkowska Julia, Łuczak Julia, Majtczak Amelia, Sikora Inez, Malczewska Wiktoria, Sikorska Natalia, Kiełczewska Klaudia, Maślak Nikola, Głuszek Natalia, Kowalska Sandra, trener Papis Sebastian.

Drugiego dnia swoje zmagania rozpoczęła grupa składająca się z dziewczynek z rocznika 2008-2009 (kategoria U10). Trzeba przyznać, że trenerka Anna Kaźmierczak świetnie wyszkoliła swoje podopieczne, które biorąc przykład ze starszej grupy również wywalczyły awans do Warszawy. Przypomnijmy, że to już trzeci awans trenerki w tej kategorii wiekowej. Młode piłkarki jak burza przeszły przez etap grupowy wygrywając swoje mecze z SP w Godzianowie oraz UKS WATRA Gidle następnie pokonują w półfinale SP Regnów. W Finale zawodniczki z Łodzi walczyły z zespołem SP Bielawy. W regulaminowym czasie gry padł remis i o awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały Łodzianki. Najlepszą bramkarką turnieju została zawodniczka UKS SMS Łódź Karina Miązek, która w meczu finałowym obroniła dwa rzuty karne. UKS SMS Łódź w kategorii U10 wystąpił w następującym składzie: Miazek Karina, Jędrzejczyk Natalia, Miterka Oliwia, Staniszewska Zuzanna, Szedzińska Nikola, Łysiak Natalia, Deregowska Nikola, Ancerowicz Joanna, Skłodowska Nikola trenerka Anna Kaźmierczak. Poniżej wyniki wszystkich meczów.

Faza grupowa:

  1. UKS SMS Łódź 4 – 0 SP w Godzianowie
  2. UKS SMS Łódź 10 – 0 UKS WATRA Gidle

Mecz półfinałowy:
UKS SMS Łódź 4 – 1 SP Regnów

Mecz Finałowy
UKS SMS Łódź 1 – 1 SP Bielawy (rzuty karne 2 – 0)

Na sam koniec obie grupy dziewcząt chciały szczególne podziękowania dla „siódmego zawodnika” drużyny czyli naszych fantastycznych rodziców, którzy gorącym dopingiem wspierali swoje pociech. Liczymy na was w stolicy!

Published by Sizzzar