Aktualności

Mistrzostwa Europy U17. Polki zremisowały z Angielkami. Bramka Filipczak!

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych rozpoczęła dziś udział w turnieju finałowym Mistrzostw Europy U17, który rozegrany jest na Litwie. Biało-czerwone zremisowały z Anglią 2:2. W podstawowym składzie drużyny narodowej znalazły się trzy zawodniczki UKS SMS Łódź: Wiktoria Zieniewicz, Paulina Oleksiak i Paulina Filipczak. Ostatnia z  nich zdobyła gola i asystowała przy drugim!

Polska – Anglia 2:2 (0:0)
Bramki: Paulina Filipczak 48, Paulina Tomasiak 80 – Jessica Park 58, Paris Mckenzie 68

Polska: Sara Kierul – Zofia Buszewska (70, . Zuzanna Radochońska), Oliwia Silny, Klaudia Homa, Wiktoria Zieniewicz – Alexis Legowski (69, Wiktoria Kiszkis), Adriana Achcińska, Paulina Oleksiak (66,  Michelle Biskup), Paulina Filipczak,  Paulina Tomasiak – Kinga Kozak.

W drugim meczu grupy: Włochy – Hiszpania 0:0.

Kolejny mecz podopieczne Niny Patalon rozegrają 12 maja z Włochami.

Dla Polek w kategorii wiekowej do lat siedemnastu to drugi udział na młodzieżowym EURO w historii. Wcześniej w 2013 roku w jednym występie na finałach zdobyłyśmy złoty medal.

Published by Marcinek