Aktualności

Mistrz polski na boisku przy ul. Milionowej

W sobotę sympatyków kobiecej piłki nożnej czeka wielkie wydarzenie. Na boisku przy ul. Milionowej 12, o godzinie 11, futbolistki UKS SMS zmierzą się z nowy mistrzem Polski – Górnikiem Łączna. Zespół z Lubelszczyzny tydzień temu zapewnił sobie złoty medal. Piłkarki GKS Górnik Łęczna przypieczętowały pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski w spotkaniu 24 kolejki ekstraligi, pokonując AZS PWSZ Wałbrzych 2:1.
Będzie zatem okazja, aby pogratulować rywalkom wielkiego sukcesu, ale bez wątpienia zawodniczki z Łęcznej nie będą mogły liczyć w tym starciu na taryfę ulgową.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na skuteczność piłkarek Górnika. Zawodniczki tej drużyny w dwudziestu czterech spotkaniach mistrzowskich zdobyły 106 goli. Trzeba przyznać, że osiągnięcie jest imponujące.
Kolejny już raz trener Marek Chojnacki nie będzie miał do dyspozycji najsilniejszego składu. Chora jest Danuta Paturaj, kontuzję kolana leczy czołowa obrończyni drużyny Katarzyna Konat, a Klaudia Jedlińska od dłuższego czasu przechodzi rehabilitację.

Published by Marcinek