Aktualności

Mistrzostwa Europy. We wtorek mecz z Hiszpanią

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych do lat 17 zagra we wtorek trzeci mecz grupowy mistrzostw Europy. Biało-czerwone zmierzą się z Hiszpanią w Alytusie. Początek spotkania o godz. 12. W polskiej kadrze jest pięć zawodniczek UKS SMS Łódź:
Agnieszka Glinka
Wiktoria Zieniewicz
Paulina Filipczak
Alicja Sokołowska
Paulina Oleksiak

Po dwóch spotkaniach turnieju finałowego ME Polska  ma na koncie dwa punkty (remisy z Anglią 2:2 i Włochami 0:0). Wszystkie zespoły zachowały jeszcze szansę na awans. Podopiecznym trener Niny Patalon oczywiście awans zapewni  zwycięstwo z uznawaną za faworyta Hiszpanią. Remis też może być dobry, ale trzeba wtedy będzie się oglądać ma innych.

Regulamin turnieju finałowego mistrzostw Europy  precyzuje, jakie kryteria decydują o wyższym miejscu w tabeli w przypadku równości punktów. Są to kolejno: bezpośredni mecz, lepsza różnica bramek, większa liczba zdobytych bramek, klasyfikacja fair play w turnieju, klasyfikacja fair play w rundach kwalifikacyjnych, losowanie.

 

Published by Marcinek