Aktualności

UKS SMS piątym mistrzem Polski. Nikola Karczewska najskuteczniejsza

W UKS SMS Łódź nadal wielka radość. Łódzkie piłkarski nożne wygrały finały klubowych mistrzostw Polski juniorek starszych U-19  Dla klubu z ulicy Milionowej 12 jest to pierwszy złoty medal wywalczony w tej kategorii wiekowej (mistrzostwa odbywają się od 2000 roku).

UKS SMS w finale wygrał po serii rzutów karnych z broniącym złota z zeszłego roku Medykiem Konin. W meczu o trzecie miejsce Olimpia Szczecin  pokonała Sztorm Gdańsk 2:0.

UKS SMS jest dopiero piątym klubem, który zdobył złoto U19. Wcześniej triumfował tylko Medyk (12 razy), AZS Wrocław (3), Czarni Sosnowiec (1) i Dargfil Tomaszów Mazowiecki (1). We wszystkich XIX dotychczasowych edycjach jedynym uczestnikiem każdego turnieju finałowego był koniński Medyk.

Za najlepszą zawodniczkę finałów została uznana Anna Zając z Medyka Konin. Najwięcej bramek w turnieju strzeliła Nikola Karczewska z UKS SMS Łódź  (7 goli), a Joanna Pastusiak z Olimpii Szczecin została uznana najlepszą bramkarkę.

Published by Marcinek