Aktualności

Pierwszy rywal UKS SMS testuje wiele zawodniczek

Nowy sezon ekstraligi piłkarek nożnych wystartuje 4 sierpnia. Drużyna UKS SMS zainauguruje rundę jesienną na własnym boisku. Łodzianki podejmą  KKPK Medyk Konin. A co słychać u rwalek?
Medyk Konin, podobnie jak podopieczne trenera Marka Chojnackiego, rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu.

Z klubu odeszły: Patrycja Balcerzak, Krystyna Sikora (obie trenują już z Górnikiem Łęczna) oraz Emily Dolan.  Natomiast umowy z Medykiem podpisały: Dominika Kopińska, dziewiętnastoletnia napastniczka z Unifreeze Górzno, młodzieżowa reprezentantka Polski oraz siedemnastoletnia środkowa obrończyni Julia Maskiewicz, również powoływana do młodzieżowych reprezentacji.

Sporo zawodniczek przebywa na testach w Koninie., ale działacze trzymają ich personali w tajemnicy. Z klubem trenują Alona Kovtun, Aleksandra Witczak (obie ostatnio grały w Olimpii Szczecin), dwie Amerykanki – lewa obrończyni Haley Lukas, mogąca grać zarówno w ofensywie, jak i na bramce Jessie Wilkowsky. Na sprawdziany mają przyjechać Litwinka z Żalgirisu Wilno oraz Serbka grająca ostatnio w Słowenii.

Published by Marcinek