Aktualności

Są powody do dumy, bo piszą o nas – Młodzieżowa potęga Łodzi!

Ostatnie sukcesy młodych piłkarek nożnych UKS SMS Łódź odbiły się szerokim echem w kraju. Jak Polska długa i szeroka futbolowe środowisko z uznaniem wyraża się o osiągnięciach klubu prowadzonego przez prezesa Janusza Matusiaka.

O UKS SMS piszą też portale zajmujące się żeńskim futbolem. kobiecapilka.pl duży artykuł zatytułowała „Młodzieżowa potęga Łodzi”. Można w nim przeczytać m.in.:

„UKS SMS Łódź zdominował młodzieżowe rozgrywki. Zdobył złoto klubowych mistrzostw Polski U16 i U19 i srebro U13. (…) PZPN organizuje dla klubów całoroczne młodzieżowe rozgrywki w trzech kategoriach wiekowych U13, U16 i U19  i w  każdych młodzieżowych mistrzostwach UKS SMS Łódź doszedł do meczu finałowego zdobywając dwa złota i jedno srebro. Złoto SMS wywalczył także w kategorii U12 w ramach rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski.

U13
1. AZS PSW Biała Podlaska
2. UKS SMS Łódź
3. UKS Trójka Staszkówka Jelna
4. UKS Ząbkovia Ząbki

U16
1. UKS SMS Łódź
2. Medyk Konin
*3. UKS Orzeł 2010 Wałcz
*3. TS ROW Rybnik

U19
1. UKS SMS Łódź
2. Medyk Konin
3. Olimpia Szczecin
4. Sztorm AWFiS Gdańsk

Trenerem zespołu młodziczek jest Sebastian Papis, juniorki młodsze prowadzi Adrian Sokołowski, zaś juniorki starsze Marzena Salamon. Trenerzy z Łodzi dostarczają zawodniczki do wszystkich czterech reprezentacji Polski: U15, U17, U19 i kadry A.

 

Published by Marcinek