Aktualności

Już w sobotę zaczyna się nowy sezon ekstraligi

Nowy sezon ekstraligi piłkarek nożnych rozpocznie się 4 sierpnia. W rozgrywkach 2018/2019 rywalizować będzie dwanaście drużyn, w tym oczywiście drużyna UKS SMS UKS Łódź.

Pozostałe drużyny ekstraligi

1. GKS Górnik Łęczna
2. KKPK Medyk Konin
3. KKS Czarni Sosnowiec
4. KS AZS UJ Kraków
5. KS AZS Wrocław
6. AZS PSW Biała Podlaska
7. MKS Olimpia Szczecin
8. TS Mitech Żywiec
9. GKS Katowice
10. AZS PWSZ Wałbrzych
11. TS Polonia Poznań

W poprzednich rozgrywkach  pierwsze skrzypce odgrywały futbolistki Górnika Łęczna, które po raz pierwszy wywalczyły mistrzostwo kraju i dołożył do tego również swój „premierowy” Puchar Polski. Z ekstraligi spadły ostatnie dwie drużyny – Unifreeze Górzno i Sportowa Czwórka Radom, które były beniaminkami. Awansowali do elity zwycięzcy obu grup pierwszej ligi: GKS Katowice i Polonia Poznań.

Published by Marcinek