Aktualności

Pierwszy gol Pauliny Oleksiak w ekstralidze

W spotkaniu trzeciej kolejki ekstraligi piłkarek nożnych drużyna UKS SMS pokonała AZS Wrocław 4:0. Jednego z goli dla łódzkiego zespołu  zdobyła Paulina Oleksiak. Było to jej pierwsze trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie ma się zatem co dziwić, że ten fakt nie uszedł uwadze portalowi kobiecapilka. Oto co m.in. napisano o naszej zawodniczce.

„Rok temu jej piłkarska kariera nabrała tempa. Przeszła wówczas z warszawskiej Academy Real Football Team do UKS SMS Łódź. W stolicy grała w jednej drużynie z chłopakami. Po przejściu do Łodzi zaczęła w lidze grać razem ze swoimi rówieśniczkami. Teraz Paulina Oleksiak ma już za sobą debiut w Ekstralidze kobiet, a w ostatniej kolejce zdobyła nawet swojego pierwszego gola na boiskach najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce. Oleksiak zalicza się do piłkarek mistrzowskiego rocznika 2002, który w zeszłym sezonie zdobywał złote młodzieżowe medale dla SMS  Łódź oraz grał z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Europy U17„.

Więcej http://www.kobiecapilka.pl/news,15186.html

Published by Marcinek