Aktualności

A mnie jest szkoda lata …

– A mnie jest szkoda lata … śpiewał przed laty Jerzy Połomski, którego pięknej artystycznej twórczości raczej nie znacie – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. – Musicie mi jednak wierzyć na słowo, że piosenka porywała tłumy i dzięki  niej łatwiej było się pożegnać z tą uwielbianą przez ludzi porą roku. Ciepłe i słoneczne dni są już historią i trzeba się już z tym pogodzić.

Aura na tyle się zmieniła, że musimy teraz zadbać o siebie i własne zdrowie. A jak to zrobić? Sposób jest prosty i banalny, ale skuteczny. Koniecznie trzeba zmienić letnie nawyki i przyzwyczajenia. Znów musimy się zaprzyjaźnić z ubiorami, które wakacyjne dni spędziły w szafach i na różnych  półka w naszych domach.  Założenie cieplejszych ubrań zabezpieczy nas przed przeziębieniami, które eliminują z treningów i meczów.
Nie możecie zapominać, że jesienny okres sprzyja dużej liczbie zachorowań. Co roku widzę,  jak uczniowie, przede wszystkim ci z bursy, zachowują się jakby nadal było piękne lato, a więc zakładają krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawem i niczym na plaży paradują w klapkach. Na efekty nie trzeba długo czekać. Liczba zachorowań raptownie wzrasta i wizyty u lekarzy są koniecznością.
Wielokrotne przypominanie młodym ludziom, by zadbali o odpowiedni ubiór, to walka z wiatrakami, albo jak kto woli syzyfowa praca.
Młodzi przyjaciele! Musicie zadbać o siebie, bo tu nie ma mamusi, która sprawdzi i dopilnuje, jak jej ukochane dziecko wychodzi z domu ubrane .
Każdy opuszczony tydzień w treningu czy w szkole, to  konieczność włożenia dodatkowego wysiłku, by odrobić  zaległości edukacyjne i na boisku.
Zatem dobra rada dla wszystkich zawodników i zawodniczek jest prosta. Jak zadbasz o siebie, nie zachorujesz, a to sprawi, że łatwiej Ci  będzie powalczyć o odniesienie sukcesu.

Published by Marcinek