Aktualności

Historyczne wyróżnienie dla piłkarki z Norwegii

Norweżka Ada Hegerberg została pierwszą laureatką Złotej Piłki w plebiscycie „France Football” dla najlepszej piłkarki na świecie. To historyczny moment, ponieważ w tym roku po raz pierwszy została przyznana ta nagroda dla kobiety. Laureaci i zaproszeni goście zebrali się W Grand Palais w Paryżu, gdzie rozdawano nagrody w najbardziej prestiżowym piłkarskim plebiscycie prowadzonym od 1956 roku przez tygodnik „France Football”.
Okazuje się, że Ada Hegerberg to narzeczona stopera Lecha Poznań, Thomasa Rogne. 23-latka jest reprezentantką swojego kraju i piłkarką francuskiego Olympique Lyon, z którym sięgnęła po Ligę Mistrzów.
Od 2014 roku jest związana z francuskim klubem. Wcześniej trenowała w Kolbotn Fotball, Stabak Fotball Kvinner i 1. FFC Turbine Potsdam. W 2011 roku debiutowała w narodowej reprezentacji Norwegii w meczu z Irlandią Północną.Strzeliła w karierze aż 129 bramek w 138 meczach klubowych. Dodatkowo strzeliła 38 goli w 66 występach dla reprezentacji Norwegii.

Published by Marcinek