Aktualności

UKS SMS ŁÓDŹ – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0 (2:0)

UKS SMS ŁÓDŹ – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0 (2:0) Gole : Drapiński i Wienczek Do dzisiejszego meczu przystąpiliśmy osłabieni poprzez kontuzje i kartki. Znając klasę rywala trenerzy musieli przed tym spotkaniem mocno zmodyfikować skład oraz taktykę UKS-u. Mimo ,że „Żółto- czerwoni” byli częściej przy piłce to udało nam się zneutralizować ich poczynania na naszym przedpolu. Po raz kolejny pokazaliśmy jak groźną bronią są stałe fragmenty gry.

W 8 minucie dobra idealnie na głowę Najderka zacentrował Rzepkowski. Dominik przedłużył piłkę do Drapińskiego ,który głową umieścił piłkę w bramce Jagielloni. Co chwila groźne wypady inicjowali Wienczek z Wodzem. W 28 minucie powinien być rzut karny . W polu karnym Kuba Wódz został powalony przez obrońcę , lecz niestety sędzia nie odgwizdał przewinienia…Rzadko opisujemy pracę sędziów ale dziś wiele decyzji arbitra było mocno kontrowersyjnych i to w obie strony. Ale takie rzeczy są wpisane w piękno futbolu. Przed przerwą znakomity gol Wienczka, który wpadł w pole karne, wymanewrował obronę i bramkarza ” Jagi ” i bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.

W drugiej połowie goście próbowali za wszelką cenę odwrócić losy meczu i trzeba przyznać że mieli ku temu świetne okazje. Najpierw trafili w słupek a przed końcem meczu umieścili piłkę w bramce ale wcześniej faulowany był Bartek Pawlak. Zresztą obaj nasi bramkarze zagrali dziś kapitalnie. Mecz kończyliśmy w „10” gdyż za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Kuba Kołodenny. Teraz przed zespołem seria 4 meczów z zespołami warszawskimi. Trener Ł. Jonczyk -” Dziękuję bardzo wszystkim zawodnikom za ten mecz . Nie zgodzę się z trenerem gości ze to Jagiellonia nas zepchnęła do głębokiej defensywy ,to był nasz pomysł na grę . Wiedzieliśmy jak grają przeciwnicy i wymiana ciosów z takim zespołem byłoby samobójstwem i stąd dopasowanie działań obronnych . Świetnie spisali się nasi zawodnicy ofensywni w tym meczu, którzy wykorzystali do maksiumum swoje walory piłkarskie. Wielkie brawa dla zespołu ”

Published by Sizzzar