Aktualności

Mistrzynie Tymbarka z UKS SMS Łódź spotkały się z Reprezentacją Polski!!!

W dniach 8-11 czerwca dziewczynki z rocznika 2007 i 2008, które zwyciężyły XIX edycję turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wyjechały do Warszawy gdzie czekała na nich główna atrakcji tj. spotkanie się z seniorską reprezentacją Polski w piłce nożnej a także obejrzenie meczu eliminacyjnego Polska – Izrael
Spotkanie dzieci z piłkarzami pełne było pozytywnych emocji i śmiechu. W jakim wieku piłkarz może zacząć rozglądać się za dziewczynami? Czy pieniądze są ważne w życiu sportowca? Jakie przedme
czowe rytuały ma Robert Lewandowski? To tylko niektóre z pytań, jakie kadrowicze usłyszeli od swoich następców – zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy najpierw odwiedzili ich przed meczem z Izraelem, a później z trybun PGE Narodowego obejrzeli wygrane 4:0 starcie w ramach eliminacji do Euro 2020.
W niedzielne popołudnie dzieci wraz z trenerami odwiedziły reprezentantów Polski w hotelu,
w którym zespół Jerzego Brzęczka przygotowywał się do eliminacyjnego meczu z Izraelem. Pierwszą atrakcją, jaka czekała na zwycięzców Turnieju, były pamiątkowe zdjęcia z kadrowiczami. Chwilę później najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi dziennikarze sportowi i zadać pytania m.in. Robertowi Lewandowskiemu czy Kamilowi Grosickiemu. Już pierwsze z nich zaskoczyło kadrowiczów, ponieważ piłkarka KKS-u Katowice zapytała kapitana polskiej kadry czy… duma o swojej frelce. Napastnik Bayernu Monachium nie ukrywał zaskoczenia, ale wszystko stało się jasne, gdy młoda piłkarka wyjaśniła, że „frelka” oznacza po śląsku dziewczynę. Młodzi adepci futbolu byli też ciekawi czy nasz najlepszy snajper ma jakieś przedmeczowe rytuały. Jak się okazało, Lewandowski kiedyś miał kilka przyzwyczajeń, ale zrezygnował z nich, ponieważ były dla niego ograniczeniem. Pozostałe pytania skierowane były m.in. do Łukasza Fabiańskiego i Grzegorza Krychowiaka. Bramkarz musiał odpowiedzieć na pytanie Natalii Sikorskiej kapitanki tymbarkowej drużyny UKS-u SMS Łódź o to, z kim z reprezentacji najbardziej się przyjaźni, na co bez wahania odpowiedział, że ze wszystkimi, bo kadra stanowi zgraną paczkę. Pytanie, które rozbawiło wszystkich, padło od zawodnika SP 4 Kostrzyn nad Odrą, a otrzymał je Krychowiak, który został zapytany w jakim wieku piłkarz powinien zacząć rozglądać się za dziewczynami. Śmiechom nie było końca również przy pytaniu od chłopców z SP 78 Poznań do „Grosika” o to, czy pieniądze są ważne w życiu piłkarza. Kamil bez wahania poradził młodym sportowcom, że najważniejsze są uśmiech i radość z gry w piłkę.
Zwycięzcy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” mieli też okazję obejrzeć trening reprezentantów, a także sami wzięli udział w specjalnych zajęciach z trenerami Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Grupę dziewczynek U12 poprowadził dobrze nam znany trener Rafał Poznański. W poniedziałkowy wieczór wszyscy zasiedli na trybunach PGE Narodowego, by wspierać starszych kolegów w meczu z Izraelem. Obecność następców okazała się dla „Biało-Czerwonych” szczęśliwa – Polacy w świetnym stylu pokonali rywali 4:0 i z kompletem punktów liderują swojej grupie eliminacyjnej.
Całe spo
tkanie było niewątpliwie ogromnym przeżyciem wśród najmłodszych, które zapamiętają te chwile do końca życia.
UKS SMS Łódź pojechał w następującym składzie: Wiktoria Malczewska, Natalia Sikorska, Martyna Garbacz, Martyna Bartczak, Zofia Pągowska, Weronika Sikora, Natalia Głuszek, Wiktoria Komada, Nikola Szwed, trener Sebastian Papis, kierownik drużyny Jakub Papis.  

Published by Marcinek