Aktualności

Srebrne łzy naszych Juniorek Młodszych

Finał Mistrzostw Polski pomiędzy UKS SMS  – Bronowianką w dniu 16 czerwca 2019r na stadionie Rakowa Częstochowa przy piłkarskiej pogodzie mogliśmy obejrzeć mecz, który zapadnie nam długo w pamięci. Bronowianka wywalczyła jeden rzut rożny, trzy razy przeszły na naszą połowę oddały trzy strzały na naszą bramkę.
Nasza przewaga była widoczna w każdej formacji na boisku, w rzutach rożnych, strzałach na bramkę, utrzymywaniem się przy piłce. Każdy kto miał przyjemność być na tym meczu widział jak piłka jest nie przewidywalna. Wynik 2 : 2 w meczu był szokiem dla naszych trenerów oraz piłkarek, które nie wierzyły jak przy takiej przewadze można zremisować mecz. Ja osobiście znam kilka przypadków w świecie gdzie zespół miał totalna przewagę i w ostateczności schodzi z boiska pokonanym.
Rzuty karne przed którą stanęły nasze zawodniczki były loterią. Presja i chęć wygrania była tak duża, że na sześć strzelanych karnych cztery nie udało się strzelić. Nasza bramkarka pokazując swój kunszt bramkarski wybroniła dwa strzały, nie pozwoliło to jednak na zdobycie najważniejszego Pucharu Mistrzostw Polski.
Łzy które popłynęły po przegranym meczu naszych zawodniczek ścisnęły serca rodziców którzy licznie stawili się na meczu. Oglądając te srebrne łzy również moje  serce biło mocniej.
Dziewczyny być Wicemistrzem Polski to też ogromny sukces, musicie nosić wysoko głowę – byłem na tym meczu i dla mnie jesteście wielkie.

Published by Janusz Matusiak