Aktualności

Ekstraliga piłkarek nożnych w telewizji

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że  od sezonu 2019/2020 za pośrednictwem kanału Łączy nas piłka, będzie przeprowadził transmisję jednego spotkania kobiecej ekstraligi w każdej kolejce.

– Regularne pokazywanie meczów ekstraligi to ważny krok w kierunki rozwoju i promocji kobiecej piłki nożnej w Polsce. Chcemy stworzyć piłkarkom w naszym kraju warunki do rozwoju. Liczę, że zachęci to męskie kluby do zakładania drużyn kobiecych, a także któraś z telewizji sportowych o znacznym zasięgu zdecyduje się do włączenia tych rozgrywek do swojej oferty programowej – mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Sezon Ekstraligi wystartuje w weekend 3-4 sierpnia. W pierwszej kolejce kanał Łączy nas piłka pokaże derbowy mecz pomiędzy GKS Katowice a Czarnymi Sosnowiec. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 3 sierpnia o godzinie 12 w Katowicach.

 

Published by Marcinek