Aktualności

Debiut Achcińskiej w reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych  zremisowała bezbramkowo z Hiszpanią w swoim pierwszym meczu grupy D eliminacji do mistrzostw Europy. W seniorskiej reprezentacji zadebiutowała Adriana Achcińska z TME Grot SMS Łódź. Spotkanie w Lublinie obserwowało 7528 widzów.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek –  Aleksandra Sikora,  Sylwia Matysik,  Małgorzata Mesjasz,  Paulina Dudek, 8. Natalia Chudzik –  Ewelina Kamczyk (81,  Adriana Achcińska),  Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak, Dominika Grabowska (61,  Martyna Wiankowska) –  Ewa Pajor (71,  Agnieszka Winczo).

Hiszpania: Sandra Paños – Marta Corredera,  Irene Paredes,  Mapi León,  Leila Ouahabi –  Mariona Caldentey (79,  Sánchez Falcón),  Virginia Torrecilla,  Patricia Guijarro (67,  Ángela Sosa),  Alexia Putellas, Aitana Bonmatí (56, Lucía García) – Jennifer Hermoso.

Do mistrzostw awansują zwycięzcy każdej z dziewięciu grup, trzy najlepsze drużyny spośród tych, które zajęły drugie miejsce w grupie (wg bilansu meczów z drużynami z 1-5. miejsca), oraz trzej zwycięzcy baraży, w których zagra pozostałe sześć drużyn z drugich miejsc w grupach.

Published by Marcinek