Aktualności

Trener Stępiński o Achciańskiej: Obawiam się, że nie oddam jej już do kadry U-19

Trener reprezentacji Polski piłkarek nożnych, Miłosz Stępiński,  po remisie Hiszpanią 0:0 na inaugurację eliminacji EURO 2021 tak powiedział o debiucie 17-letniej Adriany Achcińskiej z TME Grot SMS Łódź:
– Ada zapracowała na debiut dobrą grą w klubie i dobrą pracą w kadrze młodzieżowej. Po Adzie widać świetną pracę, jaką wykonali z nią trener SMS Łódź Marek Chojnacki i selekcjoner reprezentacji do lat 19 Nina Patalon, bo do dorosłej reprezentacji ona dopiero dołączyła. W treningach było widać, że Ada to jest niesamowita osoba. Poza boiskiem skromna i zamknięta, ale jak wchodzi na plac gry, to nagle staje się fighterem i biegaczem, jest niezwykle zdeterminowana. Schodząc z boiska znowu jest tą samą Adą, jaką ją widać na zewnątrz. Jestem z niej zadowolony, bo pracowała na treningach bardzo dobrze. Jej debiut to był świadomy ruch i według mnie zdała egzamin. Mimo że nie zagrała na swojej pozycji, to chciałem ją sprawdzić i zobaczyć w akcji. Obawiam się, że nie oddam jej już do kadry U-19 – powiedział trener kadry.

fot. Paula Duda, laczynaspilka.pl

Published by Marcinek