Aktualności

Podsumowanie weekendu I Ligi Wojewódzkie UKS ! Młodzik D1, Trampkarz C2, Junior Młodszy B1, B2, Junior A1

I Liga woj. Młodzik D1
UKS SMS Łódź
– Warta Sieradz 4:2
Bramki: Dominiak, Juśkiewicz, Szczepaniak x2

Mecz z gatunku o „pietruszkę”, ponieważ już w poprzedniej rundzie było jasne, że drużyna przyjezdnych pożegna się z I ligą wojewódzką, a nasza dalej będzie kontynuowała swoją przygodę w najwyższej lidze.
Mimo, to nikt nie podszedł do tego meczu lekceważąco. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że nie znalazł się w tej lidze przez przypadek.

Przebieg całego spotkania na korzyść gospodarzy, mimo kilku minut w których to goście byli stroną przeważającą. Szybko otwieramy wynik na 1:0 za sprawą Oliwera Dominiaka. Niestety chwilowy brak koncentracji i obdarowanie przeciwnika dużą ilością czasu na przemyślenie co zrobić z piłką, skutkuje tym, że tracimy bramkę do szatni. Do przerwy 1:1.
W przerwie kilka słów otuchy, parę rad, szczypta wsparcia od trenera i wychodzimy po kliku minutach na drugą połowę, a w niej festiwal bramek.
Wynik na 2:1 po stałym fragmencie gry podwyższa Juśkiewicz, wykorzystując niefrasobliwość obrońców, umieszcza piłkę  w siatce. Bramka być może niepiękna, ale ważna bo przez moment optyczną przewagę mieli goście.
Prowadzimy grę i po chwili Szczepaniak po indywidualnej akcji strzela na 3:1. Zmiana pozycji temu zawodnikowi ewidentnie służy, bo już po kilku minutach popularny „Szczepan” strzela na 4:1. „Już witaliśmy się z gąską…”, gdy znów zostawiliśmy zbyt dużo przestrzeni zawodnikowi z Sieradza przed naszą bramką, co umiejętnie wykorzystał strzelając w tzw. „okno”. Na tablicy 4:2

Z dorobkiem 19 punktów, 17 strzelonymi golami, po ciężkich bojach wywalczyliśmy 4 miejsce w I Lidze Wojewódzkiej!
______________________________________________________________________________________________

I Liga woj. Trampkarz C2
GKS Bełchatów-UKS SMS 0:5
Bramki (asysty): 39’ Jurasik (Pieczarka), 49’ Czajka (Rozpara),
54’ Jurasik (Pieczarka), 59’ Jurasik (Czajka), 67’ Jurasik (Rozpara)

Na koniec rundy zespół z kompletem zwycięstw wygodnie rozsiadł się w fotelu lidera z dorobkiem 42pkt!! Zdobywając 63 bramki tracąc zaledwie 10.
_______________________________________________________________________________________________

I liga wojewódzka B1
UKS SMS Łódź
– Pelikan Łowicz 8:0
Bramki: Król, Płudowski, Woźnikiewicz x2, Rostankowski x3 , Majkowski (karny)


   

Na zakończenie rundy jesiennej pokonaliśmy zespół Pelikana Łowicz aż 8:0 ! Mecz bez historii . Drużyna trenera Dawida Kroczka zagrała na luzie (mecz nie miał wpływu na ostateczny obraz tabeli) i dominowała na boisku . Cieszy skuteczność bo zawodnicy UKS SMS wykorzystali większość sytuacji jakie sobie stworzyli. Bardzo       dobrze zaprezentowali się zawodnicy rezerwowi, których łupem padły aż 4 gole.
Uplasowaliśmy się na 4 pozycji zdobywając  24 punkty! Strzelając 44 bramki!
_________________________________________________________________________________________

I liga wojewódzka B2
UKS SMS – GKS Bełchatów 5:1
Bramki: Janicki, Kołodenny, Wódz, Moraczewski, J.Baranowski

 

Wiedzieliśmy , że wszystko dziś niestety nie zależy tylko od nas. Pozostanie w I lidze dawało nam tylko nasze zwycięstwo i strata punktów przez AKS w Skierniewicach. Nasz zespół rozpoczął dobrze stwarzając kilka klarownych sytuacji. Niestety w 30 minucie , prosta strata piłki na połowie gości uruchomiła kontrę którą GKS zamienił na gola. Całe szczęście 5 minut później za sprawą Szymona Janickiego wróciliśmy do gry i do przerwy było 1:1. W przerwie informacja ze Skierniewic… AKS zremisował 0:0 ?. Szansa jaka powstała podziałała na zespół mobilizująco i w 48 Kuba Kołodenny strzela gola na 2:1. Od tego momentu na boisku istniał tylko UKS SMS. Kolejne gole Kuby Wodza , Kamila Moraczewskiego z rzutu karnego i Kuby Baranowskiego głową przypieczętowały naszą wygraną. Wynik mógł być wyższy bo nasi zawodnicy dwukrotnie nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Cel jakim było utrzymanie został zrealizowany. Teraz czas na spokojną analizę zakończonej rundy i jak najlepiej przepracować okres przed rundą wiosenną. Brawo dla drużyny oraz Mariusza Zasady dla którego była to debiutancka runda w roli trenera.

Na koniec rundy zespół zajął miejsce gwarantujące pozostanie w I lidze wojewódzkiej. Zdobył 14 punktów, a pomogło w tym 29 strzelonych bramek.
_________________________________________________________________________________________

Junior A1
UKS SMS Łódź – GKS Bełchatów 1:2
Bramki: Laskowski Mikołaj

Published by Janusz Matusiak