Aktualności

Mieliśmy się czym chwalić w minionym roku, a to zobowiązuje

Mamy już 2020 roku, a więc najwyższy czas na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS Łódź. Na wstępie chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wspaniałe życzenia dla  mnie i dla naszego klubu płynące ze wszystkich stron Polski, Europy, a nawet świata. Szczególnie dziękuję rodzicom naszych zawodniczek i  zawodników. Ich e-maile, sms-y i telefony nie pozostawiały złudzeń –  w przyszłość patrzę z wielkim optymizmem i wiem, że nowy rok musi przynieść UKS SMS kolejne sukcesy.

W sporcie, jak w życiu, czas płynie błyskawicznie i nieubłaganie. Niektóre fakty szybko ulatują z ludzkiej pamięci, ale na szczęście sportowe sukcesy doskonale się  w niej utrwalają. Zawsze wraca się do nich,  jakby miały miejsce wczoraj. To magia sportu i tych, którzy w pocie czoła pracują na wspaniałe osiągnięcia i niebywałe triumfy.

Rok,  który upłynął, obfitował w wiele naszych sukcesów. Mamy się czym chwalić i szczycić. Do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, w której walczył już zespół  U-15, dołączyła drużyna CLJ U-18 prowadzona przez trenera Marcina Perlińskiego oraz CLJ U-17  szkolona przez Mariusza Soleckiego. A to oznacza, że UKS SMS Łódź w sezonie 2019/2020, jako jeden z nielicznych, poza klubami piłkarskiej ekstraklasy, może się pochwalić trzema drużynami  na szczeblu centralnymi. To bardzo duży sukces naszych zawodników i ich trenerów. Mam nadziej, że w tym roku szkoleniowcy  i piłkarze zrobią wszystko, aby pozostać w tych prestiżowych rozgrywkach. Ze swojej strony mogę zapewnić, iż wszyscy będą mogli  liczyć na moją pomoc, jak  również wsparcie całego zarządu klubu.

Na wielkie słowa uznania zasłużyły nasze wspaniałe piłkarki i ich trenerzy. Dzięki nim i ich spektakularnym sukcesom  futbol kobiecy zyskuje coraz większą popularność, co  nie ukrywam, cieszy mnie szalenie.  Wyliczankę naszych triumfów rozpocznę od mistrzostwa Polski U-19, wywalczonego na obiektach SMS.  Dziewczyny poprowadziła do złota trener Marzena Salamon.  Nie tylko ja żałuję, że to były ostatnie takie rozgrywki w tej kategorii wiekowej. Juniorki młodsze pod wodzą trenera Adriana Sokołowskiego zdobyły srebrny medal mistrzostwach Polski  i złoty krążek na Olimpiadzie Młodzieży Kadr Wojewódzkich. Sukces , który po raz kolejny przejdzie do historii naszego klubu, biorąc pod uwagę sukcesy z ostatnich czterech lat.

Młodziczki szkolone przez trenera Sebastiana Papisa w pięknym stylu, pierwszy raz w naszej historii, sięgnęły po mistrzostwo Polski. Radość młodych zawodniczek i ich rodziców po ostatnim gwizdku sędziny na długo pozostanie  w mojej pamięci.  Sebastian Papis i jego najmłodsze zawodniczki dorzuciły do sukcesów naszego klubu kolejny złoty krążek wywalczony w turnieju Tymbarku. Zdjęcie Natalii Sikorskiej, najlepszej zawodniczki tego turnieju  z prezydentem Polski i prezesem PZPN,  znalazło godne miejsce  zaraz przy wejściu do naszej  szkoły.

Wysokie loty w ekstralidze utrzymuje nasza młoda drużyna. Jestem przekonany, że dziewczyny w nieodległej przyszłości będą walczyć o medale mistrzostw Polski.

Pewnie tych sukcesów nie byłoby bez wydatnego wsparcia naszych wspaniałych sponsorów. Pragnę  bardzo serdecznie podziękować im za owocną współpracę oraz pomoc finansową dla naszego klubu. W tym miejscu pięknie się kłaniam: Urządowi Miasta Łodzi, Szkole Mistrzostwa Sportowego im.  Kazimierza Górskiego, firmom –  TME, Gro, Tomadex, panom –  Bartkowi Kacprzakowi, Sławomirowi Wójcikowi, Tomkowi Tomczakowi, rodzicom naszych zawodników i zawodniczek

Naprawdę był dla naszego klubu to piękny sportowy rok.

Published by Marcinek