Aktualności

Gdyby nie udało się dokończyć sezonu…

Epidemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że w czwartek Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił do końca marca wszystkie kobiece rozgrywki piłki nożnej w Polsce. Trudno w tej chwili przewidzieć, czy uda się dokończyć sezon 20192/2020.
Na taką ewentualność przygotował się związek, który podjął uchwałę. Mówi ona o tym, że sezon zakończy się ostatnią rozegraną pełną kolejką ligową. Dla ekstraligi piłkarek nożnych jest to kolejka jedenasta, ostatnia rozegrana jeszcze w roku 2019. Ze względu na przesuniecie meczu AZS UJ Kraków kontra Rolnik Głogówek – pierwszą kolejkę wiosny może trzeba zatem będzie uznać za nieodbytą …

W tym wypadku drużyna TME GROT SMS Łódź, a mistrzem Polski zostałby Górnik Łęczna, wicemistrzem Medyk Konin, a brąz zdobędzie AZS UJ Kraków.

Z ligi spadną Rolnik i KKP Rem Marco Bydgoszcz. W jej miejsce awansują liderzy pierwszych lig, czyli TS ROW Rybnik i Akademia Piłkarska LG.

Published by Marcinek