Aktualności

IV miejsce piłkarek UKS SMS Łódź w młodzieżowych mistrzostwach Pfolski w futsalu!

Młode piłkarki nożne UKS SMS Łódź wywalczyły czwarte miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w futsalu w kategorii U14 . Zawody odbyły się w Rybniku, a brało w nim udział 16 drużyn.
W grupowej rywalizacji łodzianki wygrały trzy spotkania. W ćwierćfinale UKS SMS Łódź pokonał Stomilu Olsztyn   5:1 po bramkach: Julii Łuczak 3, Julii Wroniarskiej i Inez Sikory. W półfinale łodzianki zmierzyły się z GKS Katowice. W regulaminowym czasie gry gole nie padły i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Dopiero 10 kolejka wyłoniła zwycięzcę, którym został  GKS Katowice.

UKS SMS, przed meczem o trzecie miejsce,  miał na odpoczynku niecałe 12 minut. Jako pierwsze do bramki po błędzie SMS  strzelił piłkarki z SWD Wodzisław Śląski, następnie z rzutu wolnego do wyrównania doprowadziła Inez Sikora. Ponownie konkurs rzutów karnych, tym razem już druga seria zakończyła spotkanie, gdyż oba karne nie wykorzystały łódzkie zawodniczki.
Kingę Seweryn została wybrana na najlepszą bramkarką turnieju.

Na turniej z UKS SMS Łódź przyjechali: Patrycja Banach, Oliwia Bałdyga, Julia Łuczak, Inez Sikora, Klaudia Kiełczewska, Hania Owcarz, Julia Wroniarska, Amelia Majtczak, Sandra Kowalska, Wiktoria Karolska, Martyna Bartczak, Laura Włochyńska, Natalia Ochab, Nikola Maślak, trener Sebastian Papis, kierownik Iwona Papis.

 

Published by Marcinek