Aktualności

Adrina Achcińska: Dziewczyny naprawdę mogą grać w piłkę na wysokim poziomie

Portal laczynaspilka.pl  zaprezentował kolejny odcinek z cyklu „Jak one zaczynały”. Tym razem o swoich wspomnieniach opowiadają nasze reprezentacyjne pomocniczki. W tym gronie jest Adrina Achcińska. Piłkarka nożna TME GROT SMS Łódź powiedziała m.in.:
Pamiętam swój pierwszy trening w swoim pierwszym klubie – Granicy Bogatynia. To było dość przypadkowe. Mój tata grał wtedy w tym klubie w klasie okręgowej i zabierał mnie na swoje treningi. Dawał mi piłkę i kazał iść na drugą stronę, żebym nie przeszkadzała. Pewnego dnia miał sparing i nie miał mnie gdzie zostawić. Zauważył, że obok trenują chłopcy i zapytał mnie, czy na czas meczu nie chciałabym do nich dołączyć. Miałam osiem lat. Rozpłakałam się i powiedziałam, że nie chcę. Mimo to tata mnie namówił. Poszłam i nie było tak źle. Od tej pory chciałam chodzić na te treningi codziennie.

Wydaje mi się, że takim momentem,  w którym zdecydowała się seri traktować futbol była gra w reprezentacji Polski do lat 17 i awans do finałów mistrzostw Europy na Litwie w 2018 roku. Wtedy przekonałam się, że dziewczyny naprawdę mogą grać w piłkę na wysokim poziomie, ale trzeba włożyć w to pracy i odpowiednio do tego podejść mentalnie.

 

fot. laczynaspilka.pl

Published by Marcinek