Aktualności

FIFA nadal chce inwestować w kobiecą piłkę nożną

W tych trudnych.  nie tylko dla sportu, czasach jest też i dobra wiadomość. FIFA poinformowała , iż mimo pandemii koronawirusa dotrzyma obietnicy i nie obetnie funduszy na kobiecą piłkę nożną.

Warto zatem przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku działacze FIFA zadeklarowali zwiększenie inwestycji w kobiecy futbol  do 1 miliarda dolarów do 2022 roku. Pieniądze już zostały uruchomione i zostaną przeznaczone na rozwój, zarządzanie i profesjonalizację kobiecego futbolu na świecie.

Znaczna część tych pieniędzy  trafi do krajowych federacji jedynie pod warunkiem przedstawienia przez nie konkretnych planów rozwoju. Ponadto szef FIFA chce rozszerzenia Mundialu w 2023 roku z 24 do 32 drużyn. Dwukrotnie wzrosnąć ma pula nagród turnieju – do 60 milionów (obecnie 30 milionów), by wraz z pieniędzmi na przygotowania drużyn (obecnie 12 milionów) oraz na fundusz klubowy (obecnie 8 milionów) wynieść łącznie 100 milionów dolarów.

Published by Marcinek