Aktualności

Daria Kurzawa gra w piłkę i… udziela korepetycji

Piłkarki TME GROT SMS Łódź to szalenie ciekawe osobowości i dlatego nie ma się co dziwić, że kolejny raz portal laczynaspilka.pl pisze o nich. Tym razem bohaterką jest obrończyni – Daria Kurzawa. Oto jej ciekawa  historia.

„Dyplomowaną nauczycielką nie jest jeszcze co prawda obrończyni TME GROT SMS Łódź, Daria Kurzawa, ale już teraz jako studentka finansów międzynarodowych udziela korepetycji z „matmy” swoim młodszym koleżankom z drużyny. – Przygotowuję je do matury. Przychodzą do mnie po treningach, by się uczyć, a moja mama śmieje się, jakim cudem godzę studia i korepetycje z treningami oraz meczami. Na szczęście sztab szkoleniowy jest wobec mnie wyrozumiały i czasem nawet ustala treningi pod moje zajęcia, na co dziewczyny momentami się denerwują – żartuje Kurzawa.
Pomysł na studiowanie finansów międzynarodowych narodził się w liceum. W trzeciej klasie Daria Kurzawa postanowiła zdawać rozszerzoną maturę z matematyki, czyli jej ulubionego przedmiotu. – Chodziłam na korepetycje i moja nauczycielka powiedziała mi, że w Łodzi powstał nowy kierunek: finanse międzynarodowe. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jakie studia wybrać, ale byłam pewna, że nie będzie to AWF. Postawiłam na finanse, ale jest naprawdę trudno, bo wykłady i zajęcia prowadzone są po angielsku. Niedługo czeka mnie egzamin właśnie z tego języka – dodaje piłkarka”.

Published by Marcinek