Aktualności

AZS UJ Kraków chce zagrać z Rolnikiem

W niedzielę, 24 maja Polski Związek Piłki Nożnej ma podjąć decyzję w sprawie prowadzonych przez siebie seniorskich rozgrywek kobiet (odroczył ją na ten termin podczas posiedzenia Zarządu PZPN, które odbyło się 12 maja).

Z  nieoficjalnych informacji wynika, że PZPN planuje – z powodu pandemii koronawirusa – zakończenie sezonu po 12 kolejkach, ale bez rozegrania zaległego meczu ostatniej kolejki między zajmującym czwarte miejsce w tabeli AZS UJ Kraków (24 punkty) a outsiderem (12. lokata) Rolnikiem Biedrzychowice (0 pkt).

Gdyby w ten sposób zostały zakończone rozgrywki, tuż za mistrzem Polski (Górnikiem Łęczna, 34 punkty) uplasowałyby się Medyk Konin i Czarni Sosnowiec (po 25 punktów) oraz właśnie AZS UJ (24 punkty).  W Krakowie podnoszą larum, że to będzie wielka niesprawiedliwość.

AZS UJ wyraża – jak napisał w specjalnym liście – „pełną gotowość” do rozegrania zaległego meczu z Rolnikiem, aby w końcowym rozrachunku mógł porównać swój dorobek punktowy z Medykiem i Czarnymi, mając na koncie tyle samo spotkań.

Published by Marcinek